Jak często kąpać pupila? - SCRIPTORIUM.ORG.PL

Jak często kąpać pupila?

pupil_66

Miłość do zwierząt objawia się troską o nie i pielęgnowaniem. Jednym z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych dla swojego pupila jest jego kąpiel. Jak często kąpać psa lub kota i czy w ogóle to robić? Pytania te są szczególnie ważne w kontekście letniej aury i zwierząt wychodzących.

Dlaczego zwierzęta domowe należy kąpać?

Dodajmy jednak że nie wszystkie zwierzęta domowe zaleca się kąpać. O ile w przypadku psów nie ma większych przeciwwskazań, o tyle koty wystrzegają się wody i kąpiel powinna następować tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne. Dlaczego? Koty mają na sobie specyficzny zapach, który jest nanoszony na sierść podczas jej wylizywania. Dodajmy również to, że koty same w sobie są czystymi zwierzętami, które bardzo mocno dbają o swoją czystość. Kąpiel jest im potrzebna tylko w wyjątkowych przypadkach, np. wtedy kiedy wpadły do błota lub ubrudziły się czymś, czego same nie są w stanie usunąć z sierści. W przypadku psów sprawa jest prostsza. Nie trudno bowiem odnaleźć czworonoga, który lubi kąpiele. Psy są świetnymi pływakami i większość z nich dobrze czuje się w wodzie. Kąpiel pozwala usunąć z nich nieprzyjemny zapach, jest również bardzo ważna dla jego zdrowia. Psy wychodzące są bardzo narażone na złapanie kleszcza. Nie są w stanie samodzielnie go usunąć, a w trakcie kąpieli można znacznie łatwiej go wyczuć pod grubą sierścią.

Kąpiel psa – samodzielnie w domu czy u groomera?

Istnieją dwa sposoby na kąpanie psa. Pierwszy z nich polega na kąpaniu zwierzaka w domu – np. w specjalnie przeznaczonej do tego celu misce. Jeżeli psiak jest oswojony z wodą, to taka kąpiel nie będzie dla niego niczym strasznym. Wręcz odwrotnie – może ją utożsamiać jako świetną zabawę. W przypadku jeśli jednak pies alergicznie reaguje na wodę, zabieg kąpieli lepiej powierzyć specjaliście. Tak zwany groomer to specjalista od urody i pielęgnacji psów. W gabinetach spa dla zwierząt pies nie tylko może zostać dokładnie wykąpany, ale również skorzystać będzie mógł z usług psiego fryzjera, czy odbędzie się zabieg obcinania pazurów. Pielęgnacja zwierząt domowych, szczególnie ta wykonywana profesjonalnie nie jest niestety tanią rzeczą. Jeśli zdecydowałaś się mieć zwierzątko domowe, teraz możesz skorzystać z usług profesjonalistów. Skąd wziąć na to pieniądze? Pożyczka online to tylko jedna z kilku możliwości. Czy pożyczka online jest trudno dostępna? Oczywiście że nie – jej uzyskanie jest szybkie i proste, bez zbędnych dokumentów i z decyzją udzielaną telefonicznie lub przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *